نحوه ایجاد پروفایل در گوگل اسکالر

نحوه ایجاد پروفایل در گوگل اسکالر

گوگل اسکالر (google scholar) یک موتور جستجوی رایگان علمی بوده که به کاربران این امکان می‌دهد تا مقالات ژورنالی، همایشی خود و دیگران را جستجو کنند. شما به راحتی می‌توانید با کمک گوگل اسکالر به دامنه وسیعی از مقالات مرتبط با رشته‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. در واقع گوگل اسکالر یکی از ساده‌ترین راه جستجو و دسترسی به مقالات علمی می‌باشد. همچنین پژوهشگران می‌توانند با ایجاد پروفایل عمومی در گوگل اسکالر مقالاتی که به مقالات آن‌ها استناد شده است را ببینند.  با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه‌ی ایجاد پروفایل گوگل اسکالر که یکی از مهمترین و متداول‌ترین سوالات کاربران می‌باشد را برای شما، مخاطبان عزیز ارائه دهیم.

برای ایجاد پروفایل در گوگل اسکالر کافیست بصورت زیر اقدام نمایید:

  • توجه: در ابتدا کار نیاز به اکانت جیمیل می‌باشد، آدرس جیمیل و پسورد را مطابق شکل وارد کرده و وارد مرحله‌ی بعدی شوید اگر اکانت جیمیل ندارید، ابتدا به ساخت اکانت جیمیل اقدام کنید و در ادامه مراحل بعدی را دنبال نمایید.

 

در مرحله دوم وارد آدرس https://scholar.google.com شوید و گزینه My profile از نوار بالا را انتخاب نمایید.

پس از آن صفحه‌ای برای شما باز می‌شود، اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید و برای ادامه گزینه Next را انتخاب نمایید.

در مرحله‌ی بعد، از میان گزینه‌های موجود، گزینه‌ی Apply update automatically و Make my profile pubilc را انتخاب نمایید.

حال گوگل اسکالر فهرستی از مقالات نوشته شده به اسم شما یا با نام‌های شما را پیدا می‌کند برای ادامه مقالات مربوط به خودتان را تیک بزنید و وارد مرحله بعدی شوید.

تبریک! پروفایل شما ساخته شد.

شما عزیزان می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی یا پیچ اینستا‌گرام مطالب آموزشی ما را دنبال نمایید.

حتما بخوانید:
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.